بهار انیشتینی شیراز

و اما شیرازیان میهمان نواز در این میان نظاره گر قومی بودند که وسیله نقلیه را با اندرونی منزل خود اشتباه گرفته بودند. تعدادی از بانوان مسافر پیشه، با پیراهن و شلوار و گیسوان بر باد از وسیله نقلیه پیاده گشتند و دراین دیار به گشت و گذار و تفرج پرداختند.

صد البته که این بانوان در یاد مانده،اهل  عقده گشایی و ابراز خاص بودن و عرضه کردن خود نبودند، بلکه مانند انیشتین با خود می گفتند: اینجا کسی مرا نمی شناسد!

به لطف همین تفکرات انیشتینانه! بود که در اندک زمانی فرهنگ سومین حرم اهل بیت(علیهم السلام)  به دروازه ی قرآن که نه، به دروازه ی بی حیایی و انحطاط  گامی چند، نزدیک شد و ارمغان نا مبارکی بر جای ماند.

اینجاست که باید گفت: آیا این شیراز زیباست؟

 این مصیبت اما به شیراز ختم نگشت و مسافران خو گرفته به سبک جدید به دیار خود بازگشتند و در آن مرز و بوم هم گفتند اینجا که همه ما را می شناسد!

و اینچنین بودکه با خواب گران نرگس شیراز وگردش شهر به شهر سبک جدید، نسل های بعد، با حیا و عفاف و حجاب و غیرت، بیگانه و مبتلا به انواع ابتذال گشتند.

ای نرگس شیراز از خواب گران خیز            فرهنگ ثمین رفت به تاراج غمان خیز

از خواب گران خواب گران خواب گران خیز

از خواب گران خیز

/ 4 نظر / 26 بازدید
افزایش بازدید(http://rank.bajeagahi.ir)

با سلام وبلاگ خوب و قشنگي داريد و پست هاي خوبي ميزاريد اگه خواستيد امار بازديد وبلاگتون رو افزايش بديد به ما سر بزنيد

گلستان بلاگ

با سلام این مطلب به نام شما در گلستان بلاگ منتشر شد. لینک مطلب : golestanblog.ir/بهار-انیشتینی-شیراز/ با تشکر از مطالب خوبتان منتظر مطالب بعدی شما هستیم

گلستان بلاگ

سلام با تشکر از مطلب خوب شما این مطلب با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد. http://golestanblog.ir/%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B2-2/ منتظر مطالب بعدی شما هستیم.